Group A
Portugal
Greece
Spain
Russia
______________________
Group B
France
England
Switzerland
Croatia
_______________________
Group C
Sweden
Bulgaria
Denmark
Italy
_______________________
Group D
Czech Republic
Latvia
Germany
THE NETHERLANDS
___________________________________________________________________
Schedule:
Grp A Portugal 17:00 Greece 12/06 Porto
Grp A Spain 19:45 Russia 12/06 Faro-Loulé
Grp B Switzerland 17:00 Croatia 13/06 Leiria
Grp B France 19:45 England 13/06 Lisbon
Grp C Denmark 17:00 Italy 14/06 Guimarães
Grp C Sweden 19:45 Bulgaria 14/06 Lisbon
Grp D Czech Republic 17:00 Latvia 15/06 Aveiro
Grp D Germany 19:45 Netherlands 15/06 Porto
Grp A Greece 17:00 Spain 16/06 Porto
Grp A Russia 19:45 Portugal 16/06 Lisbon
Grp B England 17:00 Switzerland 17/06 Coimbra
Grp B Croatia 19:45 France 17/06 Leiria
Grp C Bulgaria 17:00 Denmark 18/06 Braga
Grp C Italy 19:45 Sweden 18/06 Porto
Grp D Latvia 17:00 Germany 19/06 Porto
Grp D Netherlands 19:45 Czech Republic 19/06 Aveiro
Grp A Spain 19:45 Portugal 20/06 Lisbon
Grp A Russia 19:45 Greece 20/06 Faro-Loulé
Grp B Croatia 19:45 England 21/06 Lisbon
Grp B Switzerland 19:45 France 21/06 Coimbra
Grp C Italy 19:45 Bulgaria 22/06 Guimarães
Grp C Denmark 19:45 Sweden 22/06 Porto
Grp D Netherlands 19:45 Latvia 23/06 Braga
Grp D Germany 19:45 Czech Republic 23/06 Lisbon
(quarter-Finals)
25 Winner A 19:45 Runner-up B 24/06 Lisbon
26 Winner B 19:45 Runner-up A 25/06 Lisbon
27 Winner C 19:45 Runner-up D 26/06 Faro-Loulé
28 Winner D 19:45 Runner-up C 27/06 Porto
(semi-finals)
29 Winner Match 25 19:45 - Winner Match 27 30/06 Lisbon
30 Winner Match 26 19:45 - Winner Match 28 01/07 Porto
(FINAL)
31 Winner Match 29 19:45 - Winner Match 30 04/07 Lisbon
Portugal
Greece
Spain
Russia
______________________
Group B
France
England
Switzerland
Croatia
_______________________
Group C
Sweden
Bulgaria
Denmark
Italy
_______________________
Group D
Czech Republic
Latvia
Germany
THE NETHERLANDS
___________________________________________________________________
Schedule:
Grp A Portugal 17:00 Greece 12/06 Porto
Grp A Spain 19:45 Russia 12/06 Faro-Loulé
Grp B Switzerland 17:00 Croatia 13/06 Leiria
Grp B France 19:45 England 13/06 Lisbon
Grp C Denmark 17:00 Italy 14/06 Guimarães
Grp C Sweden 19:45 Bulgaria 14/06 Lisbon
Grp D Czech Republic 17:00 Latvia 15/06 Aveiro
Grp D Germany 19:45 Netherlands 15/06 Porto
Grp A Greece 17:00 Spain 16/06 Porto
Grp A Russia 19:45 Portugal 16/06 Lisbon
Grp B England 17:00 Switzerland 17/06 Coimbra
Grp B Croatia 19:45 France 17/06 Leiria
Grp C Bulgaria 17:00 Denmark 18/06 Braga
Grp C Italy 19:45 Sweden 18/06 Porto
Grp D Latvia 17:00 Germany 19/06 Porto
Grp D Netherlands 19:45 Czech Republic 19/06 Aveiro
Grp A Spain 19:45 Portugal 20/06 Lisbon
Grp A Russia 19:45 Greece 20/06 Faro-Loulé
Grp B Croatia 19:45 England 21/06 Lisbon
Grp B Switzerland 19:45 France 21/06 Coimbra
Grp C Italy 19:45 Bulgaria 22/06 Guimarães
Grp C Denmark 19:45 Sweden 22/06 Porto
Grp D Netherlands 19:45 Latvia 23/06 Braga
Grp D Germany 19:45 Czech Republic 23/06 Lisbon
(quarter-Finals)
25 Winner A 19:45 Runner-up B 24/06 Lisbon
26 Winner B 19:45 Runner-up A 25/06 Lisbon
27 Winner C 19:45 Runner-up D 26/06 Faro-Loulé
28 Winner D 19:45 Runner-up C 27/06 Porto
(semi-finals)
29 Winner Match 25 19:45 - Winner Match 27 30/06 Lisbon
30 Winner Match 26 19:45 - Winner Match 28 01/07 Porto
(FINAL)
31 Winner Match 29 19:45 - Winner Match 30 04/07 Lisbon
Last edited: